Shqiptaret ne greqi qe kerkojn pun

Kjo thote ik por mos na ik me Isis hahahaha cna ka gjet. Ministrja Thot Ikni, o trima drejt Europes se po na presin me padurim. Albana Po jo mi goce, jo! Jo, jo dhe jo! Eshte e gjithe politika fiskale e ndjekir keto dy vite qe eshte e gabuar! Duke filluar nga grantet, mbitaksimi, kredite! Te gjitha! Rritje e cmimit te energjise elektrike!

Rritje e cmimit te naftes! Ilacet kane filluar te rriten prape se ka rene interesi! Kush investon me? Renia e hyrjeve ne dogana i ve kapakun! Ne Shqiperi jane rritur tranzitet por tranzitet jane kot! Nuk tatohen! Pyet mi goce pyet!

Njoftime, vajzat kerkojne djem…

Mos vazhdo me leket e babit e mamit! Kujdes me harxhimet! Eksodi nuk erdhi nga qeveria aktuale, shqetesimi dhe kriza ekonomike datojne vite me perpara ku ne krye te qeverise ishte Sali berisha. Vendi degradoi fale tij, dhe si gjithmone kostot i paguan pasardhesi! Kodheli eshte zonje e nderuar dhe e respektuar si Ministre Mbrojtje, e kete e thone te gjithe Perendimoret. Njekohesisht eshte dhe nje ekonomiste e afte dhe pedagoge qe i takon te japi leksione te tilla me stil Perendimor.

Nje pjese te madhe te fajit e kane dhe mashtruesit qe perfitojne nga situata, nga fakti se gjermania ka kerkuar 45 mije punetore. Me kto ce Na thot z Mrik cenka dakord me eksodin. Mjer ne ne dor te kuj kemi ra. Zonjenica Ko r dheli a gjithmone e ngaterueshme Zaten ajo akoma nuk e di se eshte Ministrileshe e Mbrojtjes e nuk eshte e Komunales. Si ishte ai muhabeti i baltes me mjaltin?!

Kuksianet po i mbyt varferia!

Emigrantët shqiptarë, tashmë leje pune për në BE

Pushtetare e drejtore po pasurohen ne kurrizin e ketij populli fatkeq.Prej shekullit IX p. Lendering etj. Poshte e keni nje kopje te nje ekzamplari te nje gazete te huaj mbi Maqedonine dhe popullsine e saj. Ne fotografine ilustruese duken qarte dy njerez me veshje unike shqiptare te cilet cilesohen si 'tipa maqedonas'.

Kjo eshte nje prove me shume qe deshmon se maqedonasit e vertete nuk jane kurrsesi sllavobullgaret e as helenet qe erdhen ne Maqedoni, por shqiptaret jane maqedonasit e vertete qe nga antikiteti e mesjeta gjer ne shekullin e kaluar. Bullgaret nuk dojn ndarje,sepse humbin dhe kan frig nga turku,Grket duhet me krku ndarje sepse kan mbet ashtu vt sikur izrali vetem m deti.

Ne shqiptaret nuk kemi politikan patriota qe kerkojn ti bashkojn popullin shqiptar -trojet shqiptare. Shembuj ka plot ku ne bot jetojn dy tri popullsi me nje shtet por jan te ndar ne kantone apo provinca ,pa ndarjen ne provinca nuk mund ata te jen as te barabart ne nej shtet dhe pastaj kan te drejt edhe te ndahen edhe ti bahskohen kujt te dojn popullsia?? Leka i Madh ju pergezoj per shkrimet interesante qe keni sjelle! Me 22 mars Konferenca e Ambasadoreve te Londres vendosi te coptoj rende trevat shqiptare duke shkeputur nga Shqiperia gjith Kosoven, dhe viset tjera shqiptare si: Plaven, Gucine, Shkupin, Tetoven, Dibren, Gostivarin, Kercoven, Strugen etj etj Sdi pse u be lufta dhe cka perfituan nga ajo!?

Ti kerqova nese shkruan shqip dhe lexon njeashtu kthehu te postimi im dhe lexoje e kuptoje ma mire,ti e thua sikurse une por e shkruan ndrysh, "burra" ne thonjeza kuptoje i quajta pikrisht ata qe as ty spo ta mushkan syrin!

Po e thjeshtesoj thenien time duke e thene te njejten; 1. Ata duhet te bejne dickama shume per shqiptaret e jo per shtetin qe per mua si shqiptar nuk e njof! Po quditem se si ata mundohen me e bind popullin shqiptar me prralla elektorale! Ata nuk kane ndjenja kombetare por interes personal! Titulli i temes flet kjart per maqedonine dhe rrenimin e historise shqiptare! Menduh Thaci?

Imer Selmani? Leka i Madh V. P Numri i postimeve : Vendi : Dielli lind nga malet! Salih Mehmeti Opinion. Sponsored content. Faqja 1 e 1. Drejtat e ktij Forumit:.Firmat qe kerkojn furnitor ose kerkoj pune per vende vakante ne kompani private apo administraten publike full-time ose part-time si dhe kerkoj pastruese per shtepi kerkoj pune pastruese shtepie si shkruhet nje ftese per ditelindje oferta suksesi ofroj pune ne prishtine kerkohet shofer klasi b vende te lira pune ne mitrovic kerkoj operatore per call center nga shtepia oferta punesimi ne berat kerkoj pune ne tirane si kuzhinier kujdestare per te moshuar.

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 6 lexues 0 njoftime ne pritje. Kam eksperienc 1 vjecare. Vendodhja Tirane,kontakt whatsapp Jam e interesuar per nje vend pune si sanitare apo pastrim shtepie.

Kam eksperience te mjaftueshme ne kete pozicion qofte part time apo full time. Jam e interesuar kryesisht per zonat prane spitalit Amerikan 2. Shofer Tufine, Tirana, AlbaniaTirane Pagesa: 40, Leke Pershendetje kerkoj pune si shofer kam patent klasit B jam 27 vjeq jetoj ne tiran tufine jam i gatshem per pune Pranoj Cdo Lloj Pune. Sapo jam kthyer nga Italia ku kam punuar per 15 vjet ne sentire te ndryshem si infermiere por edhe ne mensat e shkollave. Shitese Durres albaniaDurres Pagesa: 30, Leke Sapo kam mbaruar shkollen e mesme ne bulqize Kam ekpserience pune per rreth 3 a 4 muaj Dhe serish dua qe ta filloj kete pun Shpresoj te me dale brenda javes sepse me nevojitet shum shum faleminderit Jam pa angazhime pasi shkollen e kam mbaruar Recepsion, Dado Interesohem per pune, jo afatgjate, njeheresh 3 mujore mund te jete dhe nje kerkese mungese personelipasi jam ne pritje te vizes per ne Gjermani ndoshta mund te qendroj me pak se 3 muaj, ndoshta edhe me shu Jam me origjine nga pogradeci.

Lokali te jet afer qendres si te sigurimet rajonale, Vizion Plus ose rruga Kavajes, ose te ish treni. Njoftime pune ne Tirane dhe gjithe Shqiperine-firmat qe kerkojn furnitor Firmat qe kerkojn furnitor ose kerkoj pune per vende vakante ne kompani private apo administraten publike full-time ose part-time si dhe kerkoj pastruese per shtepi kerkoj pune pastruese shtepie si shkruhet nje ftese per ditelindje oferta suksesi ofroj pune ne prishtine kerkohet shofer klasi b vende te lira pune ne mitrovic kerkoj operatore per call center nga shtepia oferta punesimi ne berat kerkoj pune ne tirane si kuzhinier kujdestare per te moshuar.

A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.Numeri che descrivono appunto un "annus horribilis" per l'immigrazione: Intanto, i residenti stranieri in Europa sono 39,9 milioni, in Italia 5. Takoua Ben Mohamedgraphic journalist, "tunisina di Roma", usa il fumetto per raccontare le sue "battaglie quotidiane e l'immaginario sulle donne musulmane, costruito dall'informazione mainstream, che non mi rappresenta per niente".

Percezione errata di cui anche noi, evangelici, siamo stati vittima: ci "accusano" di occuparci solo di migranti.

Intervista :. Sipas ATSh. Borana Tartari, dall'impegno sociale alla politica. Arbri Merkaj, l'albanese integrato nel Sud. La partecipazione albanese alle elezioni del 26 maggio in Italia.

shqiptaret ne greqi qe kerkojn pun

Aumentano i nuovi cittadini, stabili gli stranieri, diminuiscono gli italiani. Primarie Parma. Gli ultimi giorni per registrarsi nelle liste dei votanti. La Storia da studiare. La mia Odissea continua. Artisti per l'Albania, concerto di raccolta fondi per i terremotati.

EMIGRANTET KERKOJNE AZIL NE GREQI,PEZULLOHET DERI TE PREMTEN KTHIMI DREJT TURQISE LAJM mpg

Dialogo sull'Albania. Darien Levani presenta il nuovo romanzo Tavolo Numero 7 a Torino. BE, zgjerimi dhe Tirana. Klithma e fundit e Umberto Ecos. Atdheu si kurth. Premio Anna Cenerini Bova, ultimi giorni per la presentazione delle candidature. Universitetet italiane. Nga Rando Devole.Ne shum tema folet per humbjen e ndjenjes kombetare nga shum shqiptar te Shqiperis, te tillet asimilohen ne grekvendojm femijve emra sllavgrek dhe te huaj.

Dhe me tragjikja martohen me burrat me te padeshiruar te Serbis, serbet e ketyre fshatrave te varfer duke mos mund te gjejn bashkeshorte nga gjaku i tyresepse askush nuk don te hyje ne ato fshatra te varferkan gjetur zgjidhjeato kan gjetur vajza shqiptare nga Shqiperia, te cilat nuk pyesin per vite, per kombesi, religjion, pasuri, lokacion, pun qe duhet te bejnsa femij duhet te lindin, cfar gjuhe duhet te flasin Kto vajza te rejane disa raste raporti eshte 40 vjet per mashkullin serb, 20 per femren shqiptare, jan ber vegel per rritjen e natalitetit Me shum se 40 "te rinj" nga zonat e komunave: SjenicTutin dhe Tregu i Ri Novi Pazarjan martuar keto vite me vajza nga Shqiperia, jan mbledhur javes ne Buxhev te Sjenices.

Organizata humanitare " Rashka e Vjeter " prej Beogradi organizoi nje shoqerim te kendshem ne shenj perkrahjeje dhe ndihme te vogelcifteve te reja " serbo-shqiptare" ju ndan nga euro.

Cdo dit e me shum vajza te reja nga Shqiperia gjejn fatin e tyre ketu ne Peshter. Fshtrat Serbe dhe te tjer fshatra ne PeshterGolij dhe Rogozni kan ngel te zbrazurasepse te rinjt, sidomos vajzat, kan ikur ne qytete.

Ato qe kan ngelur skan mund te martohensepse asnje vajz nuk e don fshatin. Ky problem i njejt esht edhe ne FYR Maqedoni, shum vajza nga Sgqiperia po martohen me disa pleqjo per dicka por per tjau punu tokat dhe per tua ruajtur derrat atyre. Para pak kohesh nuk di saktesisht vetum se i ka 2 muaj ishte nje emision si lloj dokumetari ne nje televizion serb,B92''.

Ne ket emision flitej per martesat shqiptaro-serbe rrespektivisht per 50 femra ,shqiptare''nga shqiperia te cilat ishin martue ne nje vend te shkret thuajse ne nje vend qe ishte gati ne shuarje e siper serb. Te gjith meshkujt e ati vendi ishin mbi te tat deri tat nderkaq grat e tyre shqiptare po thuajse te gjitha nen ket moshe.

Qudia ma e madhe ishte se po thuajse te gjitha keto martesa kishin ndodh pas luftes ne Kosove. Me sa duket shteti serb ne shqiperi ka angazhu organizata qe merren vetum me qeshtjen e martesave ne mes te shqiptareve dhe serbeve.

Serbet nje komb me natalitet e mortalitet te lart si duket e kan ne plan qe permes te g jorave tona ta rilindin popullin e vet. Tju them sinqerisht nga turpi e inati per je kohe te gjat e kam humb vetdijen.

Turp turp i madh ska ku shkon ma keq,Ishalla Zoti na run neve dhe te afermit ton prej ketyre gjerave. Pajtona plotesisht me mendimin tuaj i nderuar,ne qe sa kohe e mbaj mend un jetojm dhe kemi jetu ne Medvegje ku shumica jan serb mirpo martesa me ta skemi pas kurr. E di nje rast qe nje shqiptar e ka marr nje serbe mirpo kjo serbja ka vesh kule si shqiptare ka fol shqipen e ka vnu shami.

Do me than kjo ka qen diqka e mir sepse e ke kthy nje ortodoks ne fe tonen. Nuk mbahet mend qe nje shqiptare e Medvegjes te jet martu me nje serb kjo ska ndodh kurr. Une nuk mendoj personalishte qe luan rol feja ,se kemi fakte te shumta martesore qe martohen me ''raca'' te ndyshme.! Por,nuk do te thote se nuk pajtohem edhe me mendimin e Xhavos kurre thote, nuk kane treguar te verteten ,nuk kemi fakte. Eshte hera e dyt qe shikoj ket emision dhe me vjen turp per ato shqiptare qe kan ardh ne ate vend te mallkum.

Nuk pajtona me Betonin se feja nuk ka ndikim,pasi qe keta serbet ne ket emision edhe vet e cekim se kerkojn vajza Ortodokse prvosllavne. Se keta injorantat perveq qe kerkojn te jen te bukura kerkojn qe vajzat te jen edhe te fes tyne.

Nderkoh qe vendaset thojn se ska kurrfar kushtesh per jet. Me mir te mbetesh i pamartuar ter jeten se te marresh nje serb oj shqipe. Nese ketu feja nuk ka lujt nje rol te rendesishem ateher pse nuk i moren ato vajza te Kosoves apo edhe te Lugines qe i kan pas nen pushtet.

Ato qe martohen sidomos ato te shqiperis qe nuk i lidh asgje me serb me serb nuk kan as komb as fe,me vjen turp qe thuhet shqiptare per to.

Ne ket dokumentar thuhet citoj nje serbe,qe ata nuk jan shqiptar jan katolik dhe kan emrat e njejt sikur ne'' Nje serb tjeter thot,kur kan ardh prinderit e vajzave me shiku vendin dhe me pa si jetojm jan pajtu qe vajzat e tyre te kalojm ne Ortodoks dhe qe femijt e tyre ti emrojn ne emra serb'' Ja njera nga te martuarat ne ket fshat serb.

Eshte per te ardh keq qe kjoshqiptarja'' thot se eshte nga Selci i shqiperis dhe nga shtepi qe jan ne ate vend e kan vetum nje beqar.

Pershendetje per gjin. Mashkullore se ngelen me rusinka e moldave. Mashkullore se ngelen me rusinka e moldave O i nderuar mos te gjithe gjin.

Vajzat kërkojnë djem

Ndodh edhe kjo kur perzihet gjaku i mir me gjakun e prisht te serbeveKam eksperjenc pune si shofer kamjoni e atobuzi neqoft se ju interesoj mund te me kontaktoni kam eksperjenc pune 6 vjet qe kam punu e me atobus mesusish. Pershendetje jam picajol me 6 vite eksperience dhe kam deshir te punesohem ne dubai cfare procedurash duhen ndjekur?

Pershendetje nese do pranohesha do shkoja te punoja ne Dubai kam nje esperinxe Pune 4 vitesh ne England dhe 4 vitesh ne Italy komunikoj mire ne gjuhen angleze dhe italiane profesionet qe une kam Jan punim Gipsiboje catia faliminderit.

Jam nje burr 40 vjec kerkoi te punoi ne dubai si bojaxhi ose ne ndertim …nr telefoni Pershendetje jam shum i afte ne profilin e rrobaqepsis ,kam shum deshire te punoj ne ndonje fabrik rrobaqepsie ne dubai kam eksperjence 5 vjecare.

Deshiroj te punoj si pastruese hoteli pasi nuk kam mundesi te mira ekonomi ne shqiperi slam asnje te ardhur. Pershendetje jam 26 jam i interesuar per punesim ne dubai shofer ose bojaxhi pasi kam. Kerkoj vend pune si murator kam eksperience pune 10 vjet. Ju lutem me kontaktoni ne numrin tim te cel Jam i interesuar per pun ne dubaj ju lutem mund tme lini…nje numer kotakti kam dhe njerzit e mi atije te ciliet kan ikur nga kopanija juaj…ju faleminderit.

Jam bojaxhi lyej shpira dhe pallate lyej hekur dhe drura kam eksperienc pune qe ne vitin jam i interesuar per nje vent pune jasht vendit. Jam ing.

shqiptaret ne greqi qe kerkojn pun

Kam punuar per 18 vjet ne sektoret e prodhimit dhe perpunimit te naftes. Tashme jam i papune per tre vjet. Kerkoj te punesohem ne nje kompani qe ju ofroni. Ju mund te me shkruani ne adresn time : nuredinmexhit yahoo. Me respektIng. Islam morina nga prizreni jam pa pun ekam ekonomin diplomen compjuterit diplomen biznisit diplomatit security guard tel Km deshir t phnoj ne dubaiasistente zyre Please l need a job Can u help me please thank you.

Deshiroj te punoj ne vendet arabe. Ju lutem me ktheni pergjigje nese mundem te jem ne dubai ose ne arabine saudite ose ne katar si nje puntor. Di pak gjuhen angleze Ju faleminderit. Ju lutem me ktheni pergjigje nese mundem te jem ne dubai ose ne arabine saudite ose ne katar si infermjere. Di pak gjuhen angleze dhe di pak gjuhen Arabe. Ju faleminderit. Pershendetje; Zanati im eshte elektricist. Kam mbi 20 vite pune. Kam punuar ne vila, hotele, shtepi, pallate, industri,etj.

Mbetem me shpres. Nr;Tel; Ju Faleminderit. Me eksperienc dhe ekspert i lamis se shtypit dhe reprodukimit. Qe nga veproj me shtypshkronj. Pershendetje Blerim Bardhi.

shqiptaret ne greqi qe kerkojn pun

Si mund te aplikoj per pune? Ju faleminderit. Jam Profesionist ne fushen e Gjelberimit kam punuar 6 vjet ne Angli nuk mbrohem me ndonje diplome por ne realitet jam shume i afte ne teori dhe praktike, Komunikoj ne 3 gjuhe shqip,anglisht dhe greqisht. Pershendetje kam punuar krye kamarjer edhe banakier ne dhermi ne komplekse te medha si edhe ne greqi. Me thoni cfare mund te bej per aplikim.Greqisht restaurant qe kerkojn puntore ose kerkoj pune per vende vakante ne kompani private apo administraten publike full-time ose part-time si dhe kerkoj pastruese per shtepi kerkoj pune pastruese shtepie si shkruhet nje ftese per ditelindje oferta suksesi ofroj pune ne prishtine kerkohet shofer klasi b vende te lira pune ne mitrovic kerkoj operatore per call center nga shtepia oferta punesimi ne berat kerkoj pune ne tirane si kuzhinier kujdestare per te moshuar.

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim.

“Shqiptarët nuk duan të punojnë”, të rinjtë: Paga të larta ose emigrim

Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 7 lexues 0 njoftime ne pritje. Kam eksperienc 1 vjecare. Vendodhja Tirane,kontakt whatsapp Jam e interesuar per nje vend pune si sanitare apo pastrim shtepie. Kam eksperience te mjaftueshme ne kete pozicion qofte part time apo full time. Jam e interesuar kryesisht per zonat prane spitalit Amerikan 2.

Shofer Tufine, Tirana, AlbaniaTirane Pagesa: 40, Leke Pershendetje kerkoj pune si shofer kam patent klasit B jam 27 vjeq jetoj ne tiran tufine jam i gatshem per pune Pranoj Cdo Lloj Pune. Sapo jam kthyer nga Italia ku kam punuar per 15 vjet ne sentire te ndryshem si infermiere por edhe ne mensat e shkollave. Shitese Durres albaniaDurres Pagesa: 30, Leke Sapo kam mbaruar shkollen e mesme ne bulqize Kam ekpserience pune per rreth 3 a 4 muaj Dhe serish dua qe ta filloj kete pun Shpresoj te me dale brenda javes sepse me nevojitet shum shum faleminderit Jam pa angazhime pasi shkollen e kam mbaruar Recepsion, Dado Interesohem per pune, jo afatgjate, njeheresh 3 mujore mund te jete dhe nje kerkese mungese personelipasi jam ne pritje te vizes per ne Gjermani ndoshta mund te qendroj me pak se 3 muaj, ndoshta edhe me shu Jam me origjine nga pogradeci.

Lokali te jet afer qendres si te sigurimet rajonale, Vizion Plus ose rruga Kavajes, ose te ish treni. Njoftime pune ne Tirane dhe gjithe Shqiperine-greqisht restaurant qe kerkojn puntore Greqisht restaurant qe kerkojn puntore ose kerkoj pune per vende vakante ne kompani private apo administraten publike full-time ose part-time si dhe kerkoj pastruese per shtepi kerkoj pune pastruese shtepie si shkruhet nje ftese per ditelindje oferta suksesi ofroj pune ne prishtine kerkohet shofer klasi b vende te lira pune ne mitrovic kerkoj operatore per call center nga shtepia oferta punesimi ne berat kerkoj pune ne tirane si kuzhinier kujdestare per te moshuar.

A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.


thoughts on “Shqiptaret ne greqi qe kerkojn pun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>